• Priemonės efektyviam nuotekų valymui

  Nuotekų valymas naudojant vietinę kanalizaciją ar siekiant užtikrinti saugių teršalų kiekio normų įmonėje, klausimas tampa vis labiau aktualus. Septikai, valymo įrenginiai, kanalizacijos šuliniai ar duobės yra įrankiai, kurie naudojami valant tiek buitines, tiek pramonines nuotekas. Sklandžiam bei efektyviam celiuliozės bei perteklinės organikos efektyviam pašalinimui iš nuotekų yra rekomenduoja naudoti biologines priemones - bakterijas.

  Priemonės nuotekoms

  Priemonės efektyviam nuotekų valymui

   

  Naudinga pasidomėti priemonėmis plačiau:

  Nuotekos buityje skiriasi ne sudėtimi, bet intensyviu generavimu. Vieni namai turi daugiau gyventojų, kiti mažiau, todėl ir nuotekų kiekis juose skiriasi. Tokiu pat principu skiriasi ir teršalų nuotekose kiekiai, todėl priklausimai nuo bendro generuojamų nuotekų su teršalais kiekio yra panaudojamas ir atitinkamas kiekis priemonių. Bakterijos nuotekoms yra geriausias sprendimas, jei siekiama apsaugoti savo namų aplinką. Biologinės priemonės nuotekoms leidžia efektyviai kontroliuoti valymo procesus.

  • Nenaudojant bakterijų, kanalizacijos sistemoje atsiranda žuvusių mikroorganizmų, tų pačių bakterijų. Todėl pirmas to požymis yra jaučiamas nemalonus kvapas. Tai nėra smagu, jei kanalizacijoje jis stiprėja ir visos naudojamos priemonės nėra veiksmingos. Be to, valant nuotekas biologiniu būdu, cheminių priemonių panaudojimas gali sutrikdyti biologinius procesus. Naudojant biologines bakterijas nuotekoms, kanalizacijos kvapas neatsiranda;
  • Kanalizacijos sistema kemšasi rečiau, kai bakterijų paveikti teršalai yra skaidomi greičiau. Todėl prie vamzdyno ar septiko sienelių prilipusi organika netampa dažnai besikemšančios nuotekų valymo sistemos problema;
  • Neatsiranda putos nuotekų paviršiuje ir nesusidaro pluta. Tie, kurie jau turėjo panašių problemų valant nuotekas gali tik patvirtinti, kad putos ar jau susidariusi pluta yra dar viena iš nesmagių problemų, kuri gali atsirasti nenaudojant bakterijų. Putos reiškia sutrikusį valymo įrenginių darbą, o jau esanti pluta sumažina rezervuaro, bačkos, cisternos ar kaip vadinamos nuotekų talpyklos tūrį. Tokia situacija verčia ieškoti priemonių, nes padažnėja nuotekų išvežimo poreikis, kas veda prie papildomų bei didesnių išlaidų. Bakterijos nuotekoms užkerta kelią tokių reiškinių susidarymui ir garantuoja sklandų nuotekų valymo procesą;
  • Perkrauti nuotekų valymo įrenginiai mažina nuotekų valymo proceso kokybę. Todėl teršalų likučiai gali patekti į drenažinį sluoksnį grunte ir jį užkimšti. Tokia problema veda prie didelių išlaidų kasant naują duobę ir formuojant drenažinį sluoksnį valyto vandens nuleidimui.

  Bakterijų naudojimas ir kaina

  Priemonės efektyviam nuotekų valymui

  Nuotekoms skirtos bakterijos yra naudojamos ne tik problemų sprendimui, bet ir jų atsiradimo tikimybės mažinimui. Naudojant priemones profilaktikai, nuotekų sistemos darbas bus sklandus visą priemonių naudojimo laikotarpį, jei buityje ar pramonėje nebus panaudota "agresyvi" chemija. Tik ji gali pakenkti biologiniams nuotekų valymo procesams. Tačiau buitinė chemija nėra taip pavojinga, jei per mėnesį jos nepanaudojama per daug. Buksvarus.lt siūlo atrasti efektyvias ir biologines bakterijas STARWAX, kurių yra kelios rūšys ir kiekviena jų skirta tam tikrų klausimų sprendimui.

  Priemonės yra panaudojamos gan lengvai, pakuotės turinį supilant į unitazą ir nuplaunant vandeniu. Tokiu būdu, kanalizacijos sistemoje sukuriama biologinių bakterijų pusiausvyra, kai generuojami teršalai pradedami skaidyti dar esant pakeliui į valymo įrenginius. Bakterijos kanalizacijai garantuos ne tik skaidymo procesų užtikrinimą, tačiau sistemoje neatsiras aukščiau išvardintos problemos, pradedant dvoku ir baigiant drenažinių sluoksnių užsikimšimu. 

  Greičiausiai domėsitės ir kainomis ir tai jokia paslaptis. Kiekvienas nori įsivertinti galimybes, naudą bei papildomų investicijų dydį. Bakterijos STARWAX, priklausomai nuo paskirties kainuoja skirtingai. Pavyzdžiui, biologinis aktyvatorius nuotekoms kainuoja iki 19,99 eurų ir naudojamas naujų valymo įrenginių paleidimui ar prižiūrint mažai naudojamas nuotekų sistemas. Jau susidariusių problemų sprendimui nuotekų sistemoje priemonės kaina siekia iki 21,99 euro. Tai kvapo, susidariusių septiko tankų funkcijų sutrikimų šalinimui ir biologinių procesų atstatymui. Mažesnio bakterijų kiekio kaina siekia iki 15,99 eurų priemonės, kuri yra maišeliuose, naudojama kas savaitę ir užtenka jos ne taip kaip kitų, ne 6 mėnesiams, bet 4. Ši priemonė taip pat yra naudojama ten, kur sistemos darbas nėra intensyvus, tai sodo nameliai, sodybos, vienkiemiai ar dvarai. Ji panaudojama iškart atvykus, kai pradedama generuoti nuotekas. Išvykstant taip pat galima panaudoti, kad sistema išliktų funkcionali iki kito Jūsų vizito.

  Bakterijos kanalizacijai

  « WC valiklis - efektyvi ir taupi priemonėKaip efektyviai prižiūrėti vietinę kanalizaciją »

  Tags Tags : , , , , ,