• Ką svarbu žinoti apie orapūtes kanalizacijai - valymo įrenginiams

  Biologiniai valymo įrenginiai – puikus sprendimas nuosavų namų šeimininkams prižiūrint kanalizacijos darbą. Orapūtės veikimas nesukelia problemų, nereikalauja daug priežiūros ir užtikrina efektyvų kanalizacijos nuotekų valymą. Vienas svarbiausių šio sprendimo elementų – orapūtė kanalizacijai. Dėl to svarstant apie valymo įrenginio pirkimą ir įrengimą, reikėtų žinoti svarbiausią informaciją apie kanalizacijai rekomenduojamas orapūtes.

  Kokią funkciją atlieka orapūtės kanalizacijai

  Biologinių valymo įrenginių sandara yra gana paprasta. Pagrindinės jos dalys – aeracinė kamera, antrinis nusodintuvas ir oro tiekimo sistema - orapute kanalizacijai. Pastaroji susideda iš orapūtės ir difuzoriaus, ji yra gyvybiškai būtina visos sistemos veikimui.

  Išsiaiškinkime, kokia yra orapūtės kanalizacijai funkcija. Iš namo atkeliaujančios nuotekos pirmiausiai patenka į kanalizacijos sistemą - vamzdyną, juo nukeliauja į aeracinę kamerą. Joje veikia difuzorius, o oras yra reikalingas oksidacijos procesui ir cirkuliacijai užtikrinti. Oras yra būtinas bioplėvelės susidarymui. Viršutiniuose jos sluoksniuose vyksta organinių teršalų skaidymas ir nitrifikacija, o apatiniuose – juose ištirpusio deguonies koncentracija mažesnė – vyksta denitrifikacija.

  Taigi, oras yra reikalingas valymo proceso skatinimui kanalizacijoje, todėl svarbu pasirinkti patikimą ir efektyvią orapūtę. SECOH yra puikus pasirinkimas – gamintojas siūlo platų asortimentą ir aukštą kokybę bei 24 mėnesių suteikiamą garantiją. Be to, vartotojai SECOH orapūtes valymo irenginiams bei kanalizacijai puikiai vertina ir dėl tylaus veikimo.

  Ką verta žinoti apie orapūtės montavimą?

  Orapūčių kanalizacijai montavimo darbus geriau patikėti profesionalams, tačiau jau galvodami apie sistemos įrengimą, turite įvertinti orapūtės montavimo vietą. Jei atstumas tarp namo ir valymo įrenginio yra mažesnis nei 10 metrų, orapūtės valymo įrenginiams turėtų būti montuojamos negyvenamoje namo patalpoje. Tam dažnai panaudojama katilinė. Svarbu, kad pasirinkta patalpa būtų gana švari ir šilta: dulkės ir besikaupianti drėgmė lemia greitesnį filtro užsikimšimą, o tai kenkia nusidėvinčioms orapūčių dalims - membranoms.

  Kai atstumas nuo namo iki valymo įrenginio yra didesnis nei 10 metrų, orapūtės montuojamos lauke. Apsaugai nuo gamtos sąlygų naudojamos specialios dėžutės. Svarbu numatyti vietą, kurioje nesikauptų drėgmė ar lietaus vanduo, nes drėgmė, kaip jau minėta, gali pakenkti nusidėvinčioms mechanizmo dalims.

  Kaip ilgai tarnauja orapūtės valymo įrenginiams?

  Kokybiškos orapūtės yra ilgaamžės, jei yra tinkamai prižiūrimos. Apie ilgaamžiškumą liudija ir gamintojų suteikiama garantija, pavyzdžiui, SECOH siūlo 24 mėn. garantiją visiems savo gaminiams. Todėl baimintis dėl nekokybiško įrenginio įsigijimo nereikėtų. Jei nutiko taip, kad įsigijote orapūtę kanalizacijai ir ji tiesiog neveikia, gamintojas ją be jokių priekaištų pakeis į naują. Be to, jei orapūtė sugedo pasibaigus garantiniams laikotarpiui, kanalizacijos sistema neliks be orapūtės. Gamintojo SECOH įgaliotos įmonės atlieka ir pogarantinį orapūčių remontą kas kainuoja itin nedaug. Dažniausiai keičiamos dalys yra oraputes membranos.

  Kaip reikia prižiūrėti orapūtę? Svarbu laiku pašalinti dumblą, nes jis apsunkina orapūtės darbą, o tai ilgainiui gali lemti gedimus. Taip pat kenkia ir dulkės bei drėgmė, dėl to greičiau užsiteršia filtras ir orapūtė nebegali veikti efektyviai. Svarbu žinoti, kad orapūtėse, kaip ir mūsų automobiliuose, yra susidėvinčių dalių, kurias galima ir reikia pakeisti. Tinkamai prižiūrimos orapūtės rimtam remontui dažnai atvežamos po 5-10 metų naudojimo ir po remonto gali tarnauti dar tiek pat. 

  Bakterijos kanalizacijai

  « Veiksmai padedantys užkirsti kelią pelėsio atsiradimui namuose