• Renkantis nuotekų valymo įrenginius daromos klaidos

  Statant naujus ir išsvajotus namus ar jau įsigijus pastatytą objektą labai svarbu susipažinti su kanalizacijos sistema. Naujai statomame name privalu įsirengti buitinių nuotekų valymo įrenginius, jei nuotekų sistemos neįmanoma prijungti prie centralizuotos nuotekų surinkimo ir valymo sistemos. Tačiau net ir įpareigoti naujų namų savininkai bando gudrauti, kas veda prie padarytų klaidų padarinių.

  Daromos klaidos

  Nesunku suprasti, kad ir Lietuvoje statant namus norima sutaupyti kaip galima daugiau. Tačiau neretai dėl to nukenčia patys savininkai. Problemos atsiranda norint sutaupyti buitinių nuotekų valymo kaina. Kadangi valymo įrenginiai kainuoja nemažai, o jų paskirtis yra labai svarbi saugant gamtą ir namų aplinką, vartotojai perka pigesnius, tačiau ne tokius pajėgius, kokių reikėtų jų šeimai. Perkant nuotekų valymo įrenginių kainą, bet ne našumą daroma didėlė klaida. Kaip pavyzdį galima paminėti lengvus ir nedidelius nuotekų valymo įrenginius, kurie per dieną sugeba apdoroti apie 800 litrų nuotekų. Tačiau naudinga atminti, kad vidutinio dydžio šeimyna, du suaugę ir vaikas gali per dieną sugeneruoti net apie 2-3 ar net 5 kubus nuotekų. Todėl jų įsigytas pigūs biologiniai nuotekų valymo įrenginiai būna apkraunami ne tik taršiomis dalelėmis, bet ir nuotekomis. Toks valymo įrenginių apkrovimas veda ne tik prie individualių problemų, bet ir aplinkos taršos. Kas mūsų šalyje yra itin saugoma.

  Naudinga pasidomėti:

  Galimos atsirasti problemos

   Pasirinkus nedidelę kainą už nuotekų valymo įrenginius su mažu našumu ir pradėjus juos naudoti jame atsiranda perkrovimo problema.

  • Atsiranda nemalonūs kvapai įrenginyje, kuris stiprėja ir sulaukiama momento, kai nemalonus dvokas - smarvė pradeda erzinti net ir kieme, kvapu pradeda skųstis ir kaimynai;
  • Valymo įrenginių talpyklos paviršiuje susidaro pluta, o ant dugno gula klampus dumblas - neišskaidytos taršios dalelės. Sumažėjęs pigių nuotekų valymo įrenginių tūris veda prie dar vienos problemos - atsiranda intensyvus įrenginių valymo poreikis;
  • Padažnėjęs valymo poreikis generuoja papildomas nenumatytas išlaidas;
  • Mažiau valytos nuotekos taršias medžiagas suneša į valymo įrenginių infiltracijos sistemą ar šulinį. Valyto vandens pagalba taršios medžiagos patenka į žemės korius, kurie atsakingi už vandens sugeriamumą į gruntą. Žemėje susidaro dumblo plėvelė, kuri sulaiko vandenį, atsiranda kita problema - užsikimšęs infiltracinis šulinys ar sistema;
  • Akivaizdu, kad neužtikrinant pigių valymo įrenginių kokybiško nuotekų valymo atsiranda didžiausia problema, už kurią savininkai gali būti nubausti didelėmis sumomis - aplinkos tarša buitinėmis nuotekomis.

  Taigi, nesvarbu kokią kainą sumokėsite už savo buitinių nuotekų valymo įrenginius, 800 eurų ar visus 5 tūkstančius be PVM (pridėtinės vertės mokestis), jei jo našumas nebus toks kokio reikia Jūsų šeimai, problemų neišvengsite. Tačiau, net ir tokiu atveju, kai įsigijus nuosavą būstą su jau sumontuotais per mažu pajėgumu valymo įrenginiais, jų apkrovimą galima sukontroliuoti bakterijų ir fermentų pagalba. Jomis prekiauja Buksvarus.lt ir visus norinčius konsultuota nemokamai. Bakterijos valymo įrenginiams skirtos biologinių procesų atstatymui ir palaikymui. Taip, valymo įrenginiai pareikalaus papildomų investicijų į priežiūrą, tačiau tokiu būdu išsispręsite nemažai galimų kilti ar jau atsiradusių problemų nepriklausomai nuo Jūsų įsigytų valymo įrenginių kainą.

  « Ką svarbu žinoti apie orapūtes kanalizacijai - valymo įrenginiamsBakterijų valymo įrenginiams kainos »